Czy leczenie problemów z tarczycą przynisie skutek?

Wita. Mam Hashimoto z niedoczynnością taczycy.obecnie wyniki : TSH 1.46 (0.55-4.00), ft3 4.68 (3.5-6.5), ft4 20.62(11.5-22.70). Ponieważ moje samopoczucie jest bardzo złe(zawroty głowy od 4 lat, nerwica lękowa, brak siły, otyłość, otępienie, insulinooporność) lekarz zaprponował leczenie: 1/2 tabl. letroxu 50 1/4 tabl. novothyralu 75. czy to dobre rozwiązanie i czy możliwe jest pogorszenie mojego i tak beznadziejnego samopoczucia?

Dzień dobry,

Poza leczeniem u lekarza endokrynologa, polecam również skorzystać konsultacji u psychoterapeuty - a być może i leczenia.
Pomoc może Pani uzyskać w ramach NFZ (np.: Poradnia Zdrowia Psychicznego) lub prywatnie. W internecie dostępna jest również lista certyfikowanych psychoterapeutów Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego wg miejscowości.

Jeżeli lekarz tak ustawił Pani leczenie, a Pani i tak źle się czuje, to myślę, że warto mu zaufać i je podjąć. Opisane przez Panią dolegliwości świadczą o tzw. zespole metabolicznym, warto o tym poczytać. A na choroby autoimmunologiczne czyli m.in niedoczynność tarczycy, hashimoto, insulinooporność bardzo duży wpływ ma dieta. I nie mówię tu o dietach cud, tylko zdrowym, racjonalnym odżywianiu, z eliminacją przetworzonej żywności, cukru, białej mąki, często też laktozy. Nie bez przyczyny mówi się, że jelita to nasz drugi mózg a dbanie o ich stan poprzez zdrowe odżywianie, wpływa nie tylko na naszą sylwetkę ale przede wszystkim psychikę. Często na opisane przez Panią choroby wpływ mają też ukryte alergie. Warto zrobić badania krwi w kierunku nietolerancji pokarmowych. W miarę możliwości udałabym się też do dobrego endokrynologa oraz psychologa.

Pozdrawiam serdecznie