Czy leczenie zaproponowane przez ortodontę ma sens?

Witam! Dziś byłam u ortodonta na pierwszym spotkaniu. Mam jedynki skierowane do tyłu i wysunięte dwójki. Ortodonta zaproponował mi aparat tylko na cześć zgryzu (ok 8 zebow) który miał by być założony na ok 6 miesięcy. I po jego ściągnięciu aparat taki przezroczysty na noc. Czy takie leczenie ma sens czy może iść do jeszcze innego ortodonty na konsultacje?

Wiele zależy od rodzaju wady zgryzu, postawy, ewentualnych zaburzeń czynnościowych. Bez dokładnej diagnozy bardzo ciężko jest stwierdzić coś ponadto, że radzę sprawdzić konieczność noszenia wkładek ortopedycznych do butów. Pozdrawiam