Czy leczenie zęba będzie bolesne po usunięciu nerwu?

Chciałbym wiedzieć czy jeśli mam usunięty nerw w zębie to czy dalszy etap leczenia kanalowego będzie mnie bolec ? ile będzie jeszcze etapów leczenia ?

Powodzenia Aleksandra Bąk

Witam, jeżeli nerw jest usunięty to leczenie jest całkowicie bezbolesne.Można odczuwać delikatne ukłucie ale to nie jest ból.Nie wiem dlaczego ząb nie został skończony na tej samej wizycie chyba,że było jakieś powikłanie w trakcie leczenia.Pozdrawiam

ząb, z którego został usunięty nerw nie powinien dawać dolegliwości bólowych. Leczenie kanałowe można wykonać jednoseansowo (wszystko na jednej wizycie), dwuseansowo lub wieloseansowo. Zaleca się zminimalizowanie ilości wizyt. Jednak najlepiej będzie jeśli zapyta o to Pan dentystę, który prowadzi leczenie - wie on w jakim stanie ten ząb był/jest, czy nie ma wysięku, krwawienia lub innej przyczyny która nie pozwoli zakonćzyć leczenia np. na drugiej wizycie.