Czy leczona polineuropatia alkoholowa może postępować?

czy polineuropatia alkoholowa,leczona,oczywiscie zachowana abstynencja moze postepowac?

Polineuropatia jest to uszkodzenie nerwów obwodowych spowodowane wieloma czynnikami, w tym wypadku alkoholem. W przypadku zachowania abstynencji przestaje działać czynnik sprawczy a więc alkohol, który uszkadza nerwy obwodowe. Poza alkoholem jako czynnikiem toksycznym często do powstania polineuropatii przyczynia się zespól niedoborowy np niedobór wit B12.
Polineuropatia powinna być odpowiednio leczona, wtedy jest szansa na cofnięcie się objawów. Wszystko jednak zależy od stopnia uszkodzenia nerwów obwodowych.