Czy lek Abilify jest bezpieczny dla płodu?

Witam.Zamierzam zajść w ciążę.Od ponad 2 lat biorę lek Abilify w dawce 30 mg na dobę.Wobec tego mam pytanie: czy jest to bezpieczne dla płodu by brać Abilify od pierwszych dni ciąży przez cały okres 9 miesięcy? gdyż mój lekarz twierdzi że tak.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nie należy przyjmować leku ABILIFY w czasie ciąży bez uzgodnienia z lekarzem prowadzącym. Jeśli pacjentka jest w ciąży, podejrzewa że jest w ciąży lub planuje zajście w ciążę, powinna niezwłocznie zawiadomić o tym lekarza. Wynika to z faktu iż próbuje się oszacować ewentualne korzyści w stosunku do ryzyka.