Czy lek alprazolam rany w minimalnej dawce 0,25mg uzależnia?

Czy lek alprazolam rany w minimalnej dawce 0,25mg uzależnia? Mam na myśli kilka tygodni, może miesiąc, brania leku, do czasu aż zadziałają leki antydepresyjne. Lekarz powiedział, że mogę brać, ale strasznie się boję uzależniania. Proszę o odpowiedź, czy tak mała dawka brana codziennie skutkuje uzaleznieniem? Dodam, że chodzę na psychoterapię, ale nie działa tak szybko, a żyć tu i teraz trzeba, zwłaszcza, że mam nasilenie objawów lęku ze względu na zmiany życiowe.

Tego typu leki - w sytuacji gdy zleca je lekarz- można przyjmować bezpiecznie przez krótki okres czasu tj do ok 4 tygodni. Jeśli zapisał go Pani lekarz, warto m zaufać. Może Pani także dopytać o szczegóły, by rozwiać wątpliwości.