Czy lek Aposerta 50mg jest bezpieczny?

Witam, chciałam zapytać o lek Aposerta 50mg ponieważ obawiam się leków z tej grupy a miałam kilka. Czy to bezpieczny lek?

Sertralina (Aposentra) jest jednym z bezpieczniejszych leków przeciwdepresyjnych, a stosowane dawki mieszczą się w przedziale 50-200 mg/dobę. Jak w przypadku każdej farmakoterapii mogą występować działania niepożądane, jednak zwykle są one krótkotrwałe i przemijające. W przypadku bardziej nasilonych skutków ubocznych warto je omówić z lekarzem, by możliwe było wdrożenie odpowiednich interwencji. Również długoterminowe bezpieczeństwo sertraliny jest zadowalające.