Czy lek Aryzalera może powodować stany depresyjne?

Czy Aryzalera , przy schizofrenii paranoidalnej może wpływac depresyjnie , w poczuciu przygnębienia i smutku?A może lepszy byłby solian , czy podniósły nastrój przy tej jednostce chorobowej?Prosze o wyjaśnienie działanie tych specyfików medycznych?

Proszę pamiętać, że zadanie pytania na forum nie zastąpi osobistej wizyty u lekarza. Oba wymieniane przez Panią leki należą do neuroleptyków drugiej generacji i są wykorzystywane w leczeniu schizofrenii. Zasadniczo mają one podobny mechanizm działania opierający się na wpływaniu na neuroprzekaźnik o nazwie dopamina.
Bez badania psychiatrycznego nie można nawet stwierdzić, czy w ogóle ma Pani depresję, a tym bardziej jakie leczenie będzie najwłaściwsze.

Lek może, u niektórych osób, powodować obniżenie nastroju. Wyboru optymalnego leku dokonuje specjalista psychiatra na podstawie osobistego badania. Specjalista powinien też wiedzieć o wszystkich innych lekach przyjmowanych przez pacjenta, bo mogą nastąpić niekorzystne dla zdrowia pacjenta interakcje między lekami.