Kobieta , 30 lat Witam ! Chciałam się dowiedzieć czy lek Castagnus można bezpiecznie łączyć z ziołami Ojca Klimuszki (albo Ojca Sroki) na poprawę płodności. Od pół roku staramy się z mężem o dziecko ale bezskutecznie. Badania ginekologiczne nie wykazały u mnie żadnych nieprawidłowości. A czy regularne palenie papierosów i częste picie piwa (przeze mnie i męża ) mogą mieć wpływ że nie zachodzę w ciążę ? Czy jeśli rzucę palenie wzrośnie szansa na poczęcie dziecka ? Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam.
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
Zaufany specjalista Umów wizytę
Edytuj odpowiedź

Dzień Dobry Pani,

Odnośnie pytania, dotyczącego łączenia leku z ziołami, sugeruję zapytać farmaceuty albo lekarza ginekologa prowadzącego.
Jeśli chodzi o drugą część pytania, to zachęcam Panią do zaangażowanego zadbania o siebie, a więc odstawienie papierosów, alkoholu.

Wskazana jest dla Pani zmiana trybu życia, na wyciszenie się, poprzez relaksację, jogę, taniec, spacer, systematyczny, ośmiogodzinny sen, suplementację, otaczanie się pięknymi rzeczami.
Wprowadzenie do codzienności radości i dobrych myśli.

Życzę Pani, żeby się Wam udało,
Irena Mielnik-Madej

Zaufany specjalista Umów wizytę
Edytuj odpowiedź

Badania nie wykazały nieprawidłowości u Pani, a czy mąż także podjął badania? Trudności w zajściu w poczęciu dziecka mogą mieć przyczyny zarówno u kobiety jak i u jej partnera.
Jeśli natomiast nie ma wskazań na trudności biologiczne w poczęciu dziecka, warto się zastanowić, czy przyczyny nie leżą w innym obszarze? Być może źródła trudności tkwią w przeżywaniu emocjonalnym lub relacyjnym? Z doświadczenia wiem, że konsultacja psychologiczna (a w razie potrzeby także podjęcie psychoterapii indywidualnej lub psychoterapii par i małżeństw) w takiej sytuacji może przynieść korzyści w postaci poradzenia sobie z emocjonalnymi blokadami utrudniającymi zajście w ciążę.
Są także warsztaty terapeutyczne dla par i małżeństw starających się o dziecko.
Rzucenie używek i nałogów na pewno przyczyni się do poprawy stanu Pani zdrowia, a tym samym lepiej przygotuje Panią do ciąży.
Warto także przemyśleć, co jest przyczyną często używania alkoholu i jaki jest tego cel (radzenie sobie z emocjami?)? Szczególnie, że w ciąży niewskazane jest picie alkoholu, warto rozwiązać podobne trudności zanim będzie Pani spodziewać się dziecka.

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Badanie ginekologiczneBadanie ginekologiczne składa się z dwóch zasadniczych części. Pierwszą jest rozmowa (wywiad lekarski) przeprowadzana przez lekarza z pacjentką, druga to badanie przedmiotowe wewnętrzne (polegające na oglądaniu, dotykaniu, opukiwaniu, osłuchiwaniu), które, w przypadku kobiety, polega na badaniu przez pochwę (per vaginam) i badaniu przez odbyt (per rectum).
  • Uzależnienie od papierosów – Uzależnienie od papierosów albo inaczej nikotynizm wydaje się być pozornie bezpieczną praktyką. Brak bezpośrednich negatywnych skutków palenia papierosów takich, jakie obserwuje się, np. u osób przyjmujących heroinę czy kokainę, warunkuje proces uzależniania od nikotyny.
Artykuły na ten temat
Uzależnienia

Uzależnienie od papierosów

Uzależnienie od papierosów

Uzależnienie od papierosów albo inaczej nikotynizm wydaje się być pozornie bezpieczną praktyką. Brak bezpośrednich negatywnych skutków palenia papierosów takich, jakie obserwuje się, np. u osób przyjmujących heroinę czy kokainę, warunkuje proces uzależniania...

Uzależnienie od papierosów

Minimalna interwencja nikotynowa

Fragment książki "Zespół uzależnienia od nikotyny - ujęcie interdyscyplinarne" Uznaną metodą motywowania pacjentów do leczenia uzależnienia jest minimalna interwencja antynikotynowa (MIA). MIA oznacza około trzyminutową rozmowę z pacjentem opierającą...

Uzależnienie od papierosów

Palenie papierosów vs. nasza wiedza (WIDEO)

Palenie papierosów vs. nasza wiedza (WIDEO) Odtwórz wideo

Palenie papierosów, szczególnie to nałogowe, w bardzo negatywny sposób działa na zdrowie osoby palącej i osób w jej otoczeniu. Wiedza dotycząca wpływu palenia papierosów na zdrowie jest dość szeroko znana w naszym społeczeństwie. Niestety, nie przekłada...

Uzależnienie od papierosów

Psychoterapia behawioralno-poznawcza

Fragment książki "Zespół uzależnienia od nikotyny - ujęcie interdyscyplinarne" * Podpowiadamy, jak rzucić palenie i nie przytyć. To proste! * Czy znasz wszystkie negatywne skutki palenia papierosów? * Poznaj skuteczne sposoby na rzucenie palenia...

Uzależnienie od papierosów

Rzucenie palenia może być proste!

23 listopada 2012 roku w sklepach ukazało się DVD "Rzuć palenie z Allenem Carrem - to naprawdę proste!". Do płyty DVD dołączona jest książeczka z informacjami na temat EASYWAY - nowatorskiej metody zrywania z nałogiem nikotynowym. Allen Carr, który przez...

Uzależnienie od papierosów

Uzależnienie od tytoniu

Tytoń to ponad 4000 różnych substancji. Jak do tej pory tylko nikotyna była oskarżana o powodowanie uzależnienia. Dzisiaj wiadomo już, że nie tylko ona jest za to odpowiedzialna... W jaki sposób tytoń uzależnia? Naukowcy niewiele wiedzą na temat uzależnienia...

Uzależnienie od papierosów

Młoda palaczka

Młoda palaczka

Palenie tytoniu jest najczęstszą przyczyną zgonów w krajach europejskich.

Uzależnienie od papierosów

Polacy rzucają palenie, choć państwo wcale im tego nie ułatwia

Choć liczba palaczy spada, to wciąż jesteśmy wśród państw Wspólnoty, wśród których największy odsetek ludności sięga po papierosa. To dlatego, że państwo nie wspiera żadnych wysiłków w walce z nałogiem. * Podpowiadamy, jak rzucić palenie i nie przytyć....