Zapytaj lekarza

1 , 0 2 7 , 8 3 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy lek Citabax uspokaja nerwy?

Witam.Czy Citabax uspokaja nerwy?Dostałam go na lęki i nerwowość.Prócz tego przyjmuje już od 10 miesięcy trittico .Citabax 10 zażywam od 7 dni i czuję się gorzej niż przed braniem.Lęki i nerwowość się nasiliły.Nawet biorąc trittico na noc nie moge spać tylko się stale wybudzam i każdy dźwięk mnie drażni.Czy to minie czy lepiej odstawić lek.Wizyte u psychiatry mam dopiero za 2 miesiące
KOBIETA, 31 LAT ponad rok temu

Powrót pacjenta oddziału psychiatrycznego do domu

Leki z grupy SSRI mogą powodować niepokój, roztrzęsienie, drżenie wewnętrzne. Zwykle objawy ustępują po kilku dniach zażywania leku i nie są nasilone. Nie należy ich mylić z objawami choroby. Czasami lekowi przypisujemy objawy, które już wcześniej miały miejsce. Działanie przeciwlękowe leku pojawia się po kilku tygodniach regularnego przyjmowania leku. Niewielka grupa chorych źle toleruje citalopram. Wtedy lek należy odstawić i zmienić na inny (może być z tej samej grupy - zła tolarancja jednego nie oznacza, że inne też będą źle tolerowane).

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy