Czy lek Claritine można łączyć z alkoholem?

Witam, od jakiegoś przyjmuję lek claritine (rano) w postaci tabletek. Mam pytanie czy lek ten można łączyć z alkoholem, ponieważ na ulotce można przeczytać, że "alkohol nie nasila działania loratydyny". Jeżeli natomiast nie można to czy wystarczy, jeżeli ostatnią tabletkę wezmę więcej niż 48h przed planowanym spożyciem? Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź :)

Lek. Tomasz Budlewski

Nie nie można łączyć. a z jakiego powodu przyjmuje Pan ten lek. Proponuje udać się do lekarza prowadzącego leczenie.