Czy lek Coaxil jest bezpiecznym lekiem na nerwicę?

Witam.Leczenia się na nerwice.Lekarz psychiatra zmienił mi po trzech tygodniach stosowania Sulpirydu 100 na Coaxil.Zmiany dokonał ,bo mialam mlekotok i drżenie ciała.Czy lek Coaxil jest bezpiecznym lekiem na nerwice?

Dzień dobry. Farmakoterapie wspomaga leczenie nerwicy oddziałując najczęściej tylko na jej objawy. Leczeniem właściwym jest psychoterapia, która zajmuje się przyczynami i ma za zadanie doprowadzić Pacjenta do zdrowego funkcjonowania, również bez stosowania leków. Leczenie trudności z obszaru funkcjonowania psychologicznego wyłącznie przy pomocy środków farmakologicznych niesie ryzyko nasilania się objawów pod odstawieniu leków i lub w niedługim czasie po tym. Jeżeli nie podjęła Pani (poza przyjmowaniem leków) psychoterapii, zachęcam Panią do umówienia się na konsulatcję z odpowiednim specjalistą. Pozdrawiam.

Witam Panią
Każdy lek może wywołać działania uboczne, co w dużej
mierze zależy też od wrażliwości osobniczej pacjenta.
W przypadku zażywania Coaxilu również należy liczyć się
ze skutkami ubocznymi.
Zapewne wie Pani też o tym, że w przypadku zaburzeń
nerwicowych farmakologia jest leczeniem objawowym,
nie leczy nerwicy, nie rozwiązuje problemu,
łagodzi tylko objawy.
Aby skutecznie i bezpiecznie wyleczyć depresję,
należy dotrzeć do źródła problemu i na tej podstawie
opracować właściwą metodę terapii.
Zachęcam Panią do włączenia psychoterapii
w proces leczenia.
Terapeuta pomoże Pani uporać się zarówno z objawami
jak i przyczynami nerwicy oraz jej konsekwencjami.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl