Czy lek Duphaston wywołuje owulacje?

dzien dobry poroniłam trzy lata temu. stosuje luteine od 16 cyklu do 25 .i do tej pory nie udaje sie czy duphason mam brac czy on wywołuje owulacje

Renata GrzechociĹska

Duphaston nie wywołuje owulacji, jest podobny w budowie do kobiecego progesteronu, który występuje w drugiej połowie cyklu. Stosuje się go w przypadku nieregularnych miesiaczek i w celu zmniejszenia ryzyka poronienia. Sugeruję zastosować się do zaleceń lekarza.