Czy lek Elicea pomoże na odczucia lęku?

Od 3 tyg zażywam Elicea w dawce 10 mg. Ustąpiła placzliwosc, uczucie rozdygotania, taki paraliż - objawy somatyczne. Jednak w głowie wciąż mam swoje lęki przed kolejnym dniem, poczucie bezsensu, bezradności, smutek. Dodatkowo od paru dni nie mam na nic siły, śpię do 15 albo robię bardzo długie drzemki. Czy to normalne czy ten lek mi pomoże ? A może powinnam podwyższyć dawkę do 15 mg, lekarz zapisał mi w zaleceniach zwiększenie po 2 tyg. W razie braku poprawy. Ale po 2 tyg było lepiej jak teraz.

Dzień dobry.

Lek ELICEA (escitalopram), o którym Pani wspomniała jest wskazany w leczeniu epizodów dużej depresji, zaburzeń lękowych i ZOB.

Zarówno, co do Pani stanu, reakcji na lek oraz dawkowania powinna się Pani bezwzględnie skonsultować z lekarzem prowadzącym, bo to on jest osobą, która ustala leczenie, dawkowanie i powinien wiedzieć o wszystkich niepokojących objawach.

W związku z tym proszę omówić w/w kwestie z lekarzem psychiatrą, przepisującym lek.

Dariusz Pysz-Waberski
Psychoonkolog, Specjalista Psychologii, Terapeuta, Chemik Leków