Czy lek Elicea powoduje tycie?

Witam! Chciałabym zapytać czy lek Elicea powoduje tycie. W internecie wiele osób pisze, że przytyło od tej kuracji. Czy faktycznie tego typu leki powodują wzrost masy ciała? Czy może sam wzrost apetytu? Pozdrawiam, Joanna

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Jednym z działań ubocznych wymienionego preparatu może być zwiększenie masy ciała. W przypadku zauważenia niepokojących objawów proszę udać się na wizytę kontrolną do lekarza prowadzącego.