Czy lek Emanera można odstawić całkowicie?

Witam Serdecznie! Od 5 lat biore lek emanera na refluks zoładkowy (IPP). Chciałambym sie dowiedziec czy ten lek jest bezpieczny i czy mozna go stosowac caly czas? Czy mozna ten lek zastapic czyms innym zeby zalagodzic objawy?.Moje objawy to pieczenie w ustach. I czy mozna lek emanera odstawic calkowicie gdy dolegliwosci ustepują?

Lek. Tomasz Budlewski

Sadze ze można ostatnio mówi się o robieniu przerw w jego stosowaniu tzn ogólnie tej grupy leków oczywiście Pod kontrola lekarza prowadzącego . Proponuje kierowac się zaleceniami lekarza prowadzącego