Kobieta , 34 lata Córka żłobkowa22m.ż. w okresie wrzesień - styczeń br. miała 5 razy katary zielonkawe mętne, kaszel, lekko zaczerwienione gardło.Bez antybiotyków,czyszczenie noska, syrop flegamina, lub hederasal dodatkowo Mucofluid-nie przy każdej infekcji,pulnego po 5 dni przy każdej infekcji.Obecne zalecenia:Clemastinum2*2ml, Flixonase na noc raz psik. Flegamina i Mucofluid. CzyFlixonas jest odpowiedni skoro dziecko nie jest alergikiem i jest tak małe???(nie ma też robali -zbadane w Felixie)???
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
Zaufany specjalista Umów wizytę
Edytuj odpowiedź

Szanowna Pani
Ciężko jest się wypowiedzieć jeśli nie widzi się pacjenta zwłaszcza tak małego.

ALE Widoczna jest polipragmazja -czyli np podawanie flegaminy i mucofluidu. CLEMASTIN I PULNEO TEŻ TE SAME LEKI. To leki o takich samych mechanizmach działania.

Pytanie które mi się nasuwa- czemu tyloma lekami próbujemy się pozbyć zwykłego kataru?

Możemy leczyć katar wszystkim na raz a on i tak potrwa 2 tygodnie...

FLIXONASE NIE JEST ODPOWIEDNI CO DO WIEKU I 90 PROCENT TYCH LEKÓW.

Nie rozumiem tej sytuacji. Katar trwa do 14 dni .

Zalecana u dzieci podczas infekcji- jest toaleta nosa solą morską lub fizjologiczną krople obkurczające z 5 dni typu nasi in otrinvin. I już.

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Kaszel – Kaszel jest odruchem obronnym wywołanym przez podrażnienie błony śluzowej. Jest najczęściej spotykanym objawem chorób układu oddechowego. Odruch kaszlowy może być wywołany przez dostanie się do dróg oddechowych ciała obcego, zwiększonej zawartości gazów drażniących we wdychanym powietrzu, pyłów, nadprodukcji wydzieliny w drogach oddechowych, a także przez działanie czynników chorobotwórczych (bakterie, wirusy, grzyby).
  • Katar – Katar powstaje, gdy tkanki nosa i naczynia krwionośne produkują nadmiar płynu lub śluzu, który wypływa z nosa lub spływa po tylnej ścianie gardła. Katar może pojawić się w wyniku przeziębienia, grypy, kontaktu z alergenami (kurz, pyłki roślin, sierść zwierząt) lub substancjami drażniącymi (np.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników: