Czy lek Kreon 2500 pomoże na nieregularne wypróżnianie?

Witam, Poszedłem do lekarza rodzinnego z następującym problemem- nieregularne wypróżnianie się, brak parcia na stolec, uczucie pełności po posiłku, biegunka, brak bólu brzucha. Lekarz przepisał mi na lepsze trawienie Kreon 2500. Czy ten lek może mi pomóc? czytam wskazania i widzę że jest to głownie lek na problemy z zapaleniem trzustki. Czy mimo wszystko mogę przyjmować ten lek? a może zamiast Kreon 2500 kupić najpierw Kreon travix ? proszę o poradę

Lek. Katarzyna Szymczak

Kreon zawiera enzymy trawienne trzustki i faktycznie jest stosowany w przewlekłym zapaleniu trzustki. Może najpierw warto byłoby ocenić funkcje trzustki,USG jamy brzusznej, badanie amylazy we krwi . A na lepsze trawienie dużo płynów, błonnika, zdrowa dieta ,regularna aktywność fizyczna. Jeśli to nie pomoże wtedy spróbować kreon travix.Pozddrawiam