Czy lek Metronidazol można stosować w ciąży?

Witam, Jestem w 7/8 tyg. Ciąży dziś byłam u lekarza omówić wcześniejsze zlecone badania. Okazało się że mam baterię kałową, lekarz przepisał mi metronidazol 500mg jednak po zakupie i przeczytaniu ulotki wyraźnie jest napisane że leku nie należy przyjmować w I trymestrze ciąży. Co robić? Czy zaufać lekarzowi i przyjmować lek 20 dni tak jak został przepisany czy jednak "dmuchać na zimne" I poszukać czegoś co jest typowo dedykowane I bezpieczne dla kobiet w ciąży?

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje udac się do lekarza ginekologa i porozmawiać o swoich wątpliwościach. Sadze ze jeżeli lekarz nie widział takiej konieczności zastosowania powyższego preparatu to by go nie przepisywał