Czy lek Monural 3g jest bezpieczny w ciąży?

Witam. Jestem w 5 tygodniu ciąży i dziś dostałam lek MONURAL 3g. Mam liczne bakterie w moczu. Czy ten lek nie zaszkodzi ciąży? Dziś na usg tylko pecherzyk był widać.. Dziękuję z góry za odpowiesz.

Preparat może być stosowany w ciąży i w okresie karmienia piersią jedynie wówczas, gdy w opinii lekarza jest to zdecydowanie konieczne. Tylko lekarz bezpośrednio może ocenić stosunek ryzyka do korzyści w Pani przypadku.