Czy lek Mozarin uszkadza wątrobę?

Dzien dobry! Maz choruje na przewlekle zapalenie watroby typu B od 2 lat bierze na to lek viread. Niestety mąż ukrywa przed lekarzem, ze choruje na depresje i zazywa Mozarin 20mg (escitalopram). Czy ten lek na depresje moze szkodzic watrobie? Obecnie alat i aspat w normie

Witam!
Mąż nie powinien zatajać informacji o leczeniu przez innego lekarza w swoim interesie, nie wiedząc o innych przyjmowanych lekach możemy doprowadzić do ciężkich uszkodzeń ciała, a nawet do śmierci! Escitalopram aż tak bardzo nie narusza wątroby.
Pozdrawiam
W. Łuczkowski.

Dzień Dobry Pani,

Leczenie farmakologiczne nie jest obojętne dla organizmu.
Z mojej strony zachęcałabym Pani Męża do podjęcia terapii, by Pani Mąż wspólnie
ze specjalistą mógł zająć się swoimi trudnościami, by nie pozostawał z nimi sam.

Co pośrednio jako "efekt uboczny" może również wpłynąć inspirująco na Państwa relację małżeńską.
Bo nie ma relacji doskonałej, nad którą nie trzeba by było pracować...

Życzę Państwu wszystkiego najlepszego,
irena.mielnik.madej@gmail.com