Czy lek na przeziębienie przyjęty podczas karmienia piersią może zaszkodzić dziecku?

Witam Mam pytanie byłam przeziębiona podczas karmienia piersią dziecko miało miesiąc. Pani w aptece po konsultacji że mną że karmie dała mi groprinosin w tabletkach. Fakt przeszło mi po 3 dniach . Jednak teraz czytam ulotkę A tu przeciwskjazsnie karmienie . Martwię się bo zaufalam tej pani i niewkjem w końcu czy narazila moje dziscko . Chyba nie można ufac nikomu. Ihhh

Lek. Paweł Szadkowski

Wg charakterystyki produktu leczniczego: 'ze względu na brak odpowiednich badań nie należy stosować w okresie ciąży i karmienia piersią, chyba że w opinii lekarza korzyści z leczenia przewyższają potencjalne ryzyko'. Nie oznacza to więc że zaszkodziła pani swojemu dziecku, ale tylko że istnieje takie potencjalne ryzyko (ponieważ nie zostało ono wykluczone). Preparaty inzyny mają dość ograniczone wskazania wg ChPL i sugerowałby raczej powściągliwe ich stosowanie (oraz nie stosowanie w ciąży).