Czy lek Nilogrin może wpływać na krwawienie menstruacyjne?

Witam, mam pytanie: Czy lek Nilogrin może wpływać na krwawienie menstruacyjne? W sensie na jego konsystencję i ilość? Od prawie miesiąca przyjmuję ten lek w celu poprawienia ukrwienia mózgu, dwa razy po 10 mg dziennie. Moje miesiączki od początku były regularne i średnio obfite, zawsze wszystko miałam pod kontrolą. Jednak ostatnia z nich (pierwsza od czasu przyjmowania tego leku) była bardzo obfita, miała dużo rzadszą konsystencję niż zawsze, przez pierwsze 3 dni bardzo trudno było mi zachować czystość pomimo cogodzinnej wymiany podpaski. Wiem, że ten lek ma poza działaniem rozszerzającym naczynia krwionośne i poprawiającym ukrwienie tkanek oraz narządów, także działanie zmniejszające krzepliwość krwi. Czy to możliwe, żeby ten lek zadziałał na mnie aż w taki sposób? Innych działań ubocznych nie zauważyłam. Kolejna wizyta u lekarza za 2 miesiące, więc nie bardzo wiem, co robić, czy sama odstawić lek, czy poczekać na wizytę. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Lek. Michał Lenard

Tak, jest możliwe, że Pani objawy są efektem działania leku. Sugeruję poczekać na wizytę u Pani lekarza i nie odstawiać leku, chyba, że następne krwawienie miesiączkowe będzie jeszcze bardziej nasilone. Wtedy lepiej będzie odstawić lek. Pozdrawiam!