Czy lek Nolicin obniża skuteczność antykoncepcji?

Witam, od ponad dwóch lat przyjmuję antykoncepcje hormolalną - plastry evra. Teraz dzień po naklejeniu trzeciego plastra dostalam leciutkiego plamienia(niedziela) Ostatni stosunek odbyłam w zeszly poniedziałek (wytrysk odbyl się poza). Po tym stosunku dwa dni pozniej dostalam zapalenia pęcherza i przez trzy dni przyjmowalam lek nolicin i piłam herbate żurawinową przez trzy dni. Moje pytanie: czy lek ten obniza skuteczność? Czy plamienie moze miec związek z obniżeniem skuteczności? Czy jest ryzyko ciąży jeśli nie uprawiałam potem seksu? Czy brany antybiotyk wpłynął na ochrone stosunku przed jego wzięciem?

lek może osłabiać działanie antykoncepcji, zalecana jest dodatkowa forma zabezpieczenia