Czy lek Oekolp na suchość pochwy mogą stosować także młode kobiety?

Witam mam przepisany oekolp, na suchość pochwy, jednak przeczytałam jednak w ulotce że to lek, głównie dla kobiet, po menopauzie. czy mogą go stosować również młode kobiety? czy środek nawilżający zawarty w prezerwatywie, lub chusteczki nawilżające do higieny intymnej , mogą powodować świąd pochwy , pieczenie lub uczulać?

Lek. Paweł Szadkowski

Jeśli zachodzi taka konieczność, może Pani stosować ten preparat, ale najlepiej, jakby porozmawiała Pani o tym dokładnie z ginekologiem, gdyż on najlepiej wie jaki ma Pani problem i dlaczego przepisał ten lek. Środki nawilżające mogą uczulać, ale nie muszą.