Czy lek pantoprazole bluefish 20 mg może obniżyć skuteczność tabletek antykoncepcyjnych?

Czy lek pantoprazole bluefish 20 mg może obniżyć skuteczność tabletek antykoncepcyjnych? To tylko tabletki na osłonę żołądka chyba nie powinny? A rutinoscorbin w dawkach 3 tabletki z 3 razy dziennie? Ostatnio przez 3-4 dni zdarzyło mi się tak stosować

Szanowna Pani, pantoprazol może zaburzać wchłanianie innych leków, dlatego nie powinno się przyjmować ich jednocześnie. Stosowanie rutinoscorbinu nie ma związku