Czy lek Prokit może powodować chudnięcie?

Od października ucisk w żołądku i nudności.Morfologia ok,ob i crv ok,hormony tarczycy ok,enzymy trzustkowe we krwi ok,w moczu amylaza trochę podwyższona do ok. 960. 2 razy usg brzucha-ok. W gastroskopii ziejący odźwiernik i refluks dwunast.-żołądk. Prokit.Czuję się lepiej, ale nadal chudnę. Przez ostatnie 2 tygodnie kilogram mniej. Od początku pojawienia się dolegliwości żołądkowych, kiedy ważyłam jakieś 58 kilo, dziś ważę 55,6. A staram się jeść normalnie. Czy Prokit może powodować chudnięcie?

Sam Prokit nie ma działania zmniejszającego wagę ciała. Należy zweryfikować Pani dietę, proszę zapisywać wszystko, co Pani spożywa. Porównanie z Pani zapotrzebowaniem będzie wskazówką dla dietetyka. Spadek masy ciała może być spowodowany licznymi przyczynami. Większością z nich może przynajmniej na wstępnym etapie Pani lekarz rodzinny.