Czy lęk przed ludźmi może być źródłem nerwicy?

Czy źródłem nerwicy może być lęk przed ludźmi? Jeśli mam 28 lat, jak długo będę się uczyła budowania relacji?

Witam!

Nerwica jest nieodłącznie związana z lękiem. Należy do grupy zaburzeń lękowych. Przyczyn nerwicy doszukuje się w problemach psychicznych oraz wewnętrznych konfliktach.
Jeśli uważa Pani, że może być chora na nerwicę, to należy ten problem skonsultować z lekarzem psychiatrą. Dobrym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest także rozpoczęcie psychoterapii. W trakcie psychoterapii będzie Pani mogła rozwiązywać psychiczne trudności i zmniejszać lęk. Będzie to również szansa na nauczenie się konstruktywnych metod radzenia sobie w trudnych sytuacjach, przede wszystkim społecznych. Długość terapii będzie dostosowana do Pani indywidualnych potrzeb. Zachęcam do skorzystania z pomocy specjalisty.

Pozdrawiam