Zapytaj lekarza

1 , 0 1 6 , 8 4 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy lek Relanium może spowodować uzależnienie?

Swoje pytanie kieruje do lekarza psychiatry. Proszę o wyjaśnienie czy lek Relanium który przyjmuje sporadycznie może wywołać uzależnienie jeśli biore go np hipotetycznie przez 10 lat ale niezwykle rzadko np raz w miesiącu czy raz na dwa miesiące w bardzo malutkiej dawce np pół tabletki 2 mg? Nie wiem czy mogę to przyjmować długotrwale ale bardzo rzadko i w małych dawkach czy uzależnienie fizyczne w takiej sytuacji nie wystąpi? Czy jest taka możliwość czy bezpieczniej co jest zmienić lek na sen?
MĘŻCZYZNA, 27 LAT ponad rok temu

Witam, nie wiem kto Pani przepisał relanium i na co, ale chyba poszedł po najmniejszej linii oporu bo Relanium uzależnia. Tę wypowiedź znajdzie Pani nawet na ulotce aptecznej. Jeżeli Pani bierze ten lek już bardzo długo nawet w małych ilościach i nieregularnie to nie jest dobry objaw. Powinna Pani spróbować ten lek definitywnie odstawić. Jeżeli cierpi Pani na bezsenność to są inne metody poprawienia rytmu snu i łagodnego zasypiania. Np. specjalistyczne nagrania MP3 terapeutyczne. Proszę się zastanowić Pozdrawiam serdecznie

Psychoterapeuta, psychosomatyk, coach, hipnoterapeuta i trener mentalny.
umów wizytę 0

Doraźne stosowanie leku - jak w Pana sytuacji nie wywoła uzależnienia. Zastawia mnie jednak dlaczego się Pan obawia, że może się ono pojawić. Czy są jakieś symptomy, które Pana niepokoją?

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy