Czy lek Relanium może spowodować uzależnienie?

Swoje pytanie kieruje do lekarza psychiatry. Proszę o wyjaśnienie czy lek Relanium który przyjmuje sporadycznie może wywołać uzależnienie jeśli biore go np hipotetycznie przez 10 lat ale niezwykle rzadko np raz w miesiącu czy raz na dwa miesiące w bardzo malutkiej dawce np pół tabletki 2 mg? Nie wiem czy mogę to przyjmować długotrwale ale bardzo rzadko i w małych dawkach czy uzależnienie fizyczne w takiej sytuacji nie wystąpi? Czy jest taka możliwość czy bezpieczniej co jest zmienić lek na sen?

Witam, nie wiem kto Pani przepisał relanium i na co, ale chyba poszedł po najmniejszej linii oporu bo Relanium uzależnia. Tę wypowiedź znajdzie Pani nawet na ulotce aptecznej.
Jeżeli Pani bierze ten lek już bardzo długo nawet w małych ilościach i nieregularnie to nie jest dobry objaw.
Powinna Pani spróbować ten lek definitywnie odstawić.
Jeżeli cierpi Pani na bezsenność to są inne metody poprawienia rytmu snu i łagodnego zasypiania. Np. specjalistyczne nagrania MP3 terapeutyczne.
Proszę się zastanowić
Pozdrawiam serdecznie