Czy lek Seronil stosowany na depresję uzależnia?

Witam. Czy po seronil 10 się tyje, jak działa ten lek na nawracające stany depresyjne , czy uzależnia? Pozdrawiam. dorota

Witam,

Skuteczne leczenie depresji polega na połączeniu psychoterapii i farmakoterapii, jeśli pacjent tego wymaga. Leki pomagają w zniesieniu objawów a nie przyczyn depresji.
Każdy na leczenie reaguje indywidualnie, jedne osoby tyją inne chudną a u jeszcze innych waga stoi w miejscu itd.
Zachęcam Panią do konsultacji u psychoterapeuty. Terapia indywidualna pomaga w radzeniu sobie z trudnymi nastrojami.

Witam,

seronil jak każde lekarstwo posiada swoją dawkę, skuteczność i skutki uboczne o których może Pani przeczytać w ulotce załączonej do leku, znajdują się tam również informacje o możliwych skutkach dotyczących reakcji ciała na lek.
Seronil jest lekiem chwalonym za skuteczność i małą uciążliwość leczenia
Lek ten ma na celu pobudzenie mózgu do prawidłowego gospodarowania i sterowania drogami serotoniny, dzięki takiemu działaniu wzrasta poziom serotoniny, który bywa obniżony z powodu depresji co pozwala łagodzić objawy depresji.

https://www.facebook.com/pages/Psychoterapia-Anga-Aleksandrowicz/849652415108571?fref=ts