Czy lek Trittico CR jest bezpieczny dla 14-latki?

Psychiatra przepisał mojej 14-letniej córce Trittico CR. Na lęki, depresje i problemy ze snem. A na ulotce jest napisane,żeby nie stosować u pacjentów poniżej 18 lat, że może nasilać myśli samobójcze i okaleczanie, a córka miała takie epizody z cięciem. Czy bezpieczne będzie zastosowanie tego leku u dziecka w tym wieku?

Szanowna Pani, nie pozostaje nic innego, jak ponownie skontaktować się z lekarzem, który przepisał ten lek córce i zadać to samo pytanie, jak na tym portalu.

Jeśli ma Pani wątpliwości, warto jeszcze raz skonsultować się z lekarzem. Ulotka ma ostrzegać przed wszelkimi konsekwencjami, być może lekarz uznał potencjalne korzyści z zastosowania leku za przewyższające ryzyko? Być może tez nie miał pełnych informacji? Niezależnie od tego, warto dopytać go o przepisany lek.

Lek ten nie ma rejestracji w tej grupie wiekowej, nie były prowadzone badania nad jego stosowaniem u osób poniżej 18 r.ż. Nie powinien być zatem zalecany u 14-latki.
Istnieje w psychiatrii niewiele leków posiadających rejestrację dla dzieci i młodzieży.