Czy lek Wellbutrin XR ma wpływ na mózg?

Dzień dobry, mam pytanie odnośnie wpływu leku Wellbutrin XR na mózg. Wiem, że ten lek wpływa na układ nagrody w mózgu. W artykule na stronie psychiatia.pl przeczytałem na temat skutków zalania dopaminą mózgu w trakcie oglądania pornografii. "oglądanie pornografii wywołuje wydzielanie się dopaminy, regularny kontakt z pornografią może wpłynąć na mózg w taki sposób, że stanie się on „znieczulony” na skutki pobudzenia. Jak pokazują badania, pornografia oglądana regularnie skutkuje brakiem wywoływania pobudzenia seksualnego. Mózg potrzebuje większej ilości dopaminy, czego efektem jest potrzeba częstszej stymulacji pornografią (oglądający porno potrzebują wciąż nowych, bardziej ekstremalnych obrazów, by móc się pobudzić). W rezultacie dostarczanie tak silnych impulsów sprawia, że „normalny” seks staje się niesatysfakcjonujący." Czy zażywanie tego leku , który działa właśnie na dopaminę , analogicznie do tego co jest napisane w artykule , może spowodować , że potrzebuję silniejszego bodźca, aby podjąć działanie, np szukanie pracy lub cokolwiek innego co wcześniej sprawiało mi przyjemność , np sukces w pracy, który dawał mi kopa do działania i czułem zadowolenie. Mam subiektywne odczucie , że po tym leku bardziej mi się nie chce niż chce i szedłbym na tzw. "łatwizne" Biorę ten lek w dawce 300 mg. Poniżej przesyłam link do całego artykułu http://www.psychiatria.pl/artykul/wplyw-pornografii-na-mozg-to-powinno-cie-zaniepokoic/24554 Pozdrawiam

Lek. Bartosz Domagała

Myślę że lek powinien zadziałać w bardziej fizjologiczny sposób na wydzielanie dopaminy niż przytoczono w artykule. Prosze skonsultować się z psychiatra ponieważ możliwe że objawy wynikają z konieczności zmiany na inny preparat