Czy lek Zinnat jest odpowiedni do leczenia kiły?

Witam zrobiłem badanie na obecność kiły wynik dodatni lekarz rodzinny przepisał mi antybiotyk zinnat i tu pojawia się moje pytanie czy jest to lek odpowiedni do leczenia kiły , czy powinienem pytać o inny lek .pozdrawiam

Zdecydowanie nie powinien leczyć Pan kiły Zinnatem. Leczenie powinien prowadzić doświadczony w leczeniu kiły dermatolog-wenerolog. W leczeniu kiły znaczenie ma nie tylko podanie antybiotyku, ale także kontrola po leczeniu i sprawdzanie, czy obniża się miano przeciwciał przeciwkrętkowych.