Czy lekarz anestezjolog może w domu wykonać znieczulenie zewnątrzoponowe?

Witam, czy lekarz anestezjolog moze wdomu dokonac znieczulenia zewnatrzoponowego? pozostawic cewnik zeby pacjent sam sobie podawal leki? dziekuje bardzo.

Witam,
Teoretycznie byłoby to możliwe. Widziałbym to jednak tylko w przypadku bardzo cierpiącego chorego, którego przewiezienie do szpitala jest niemożliwe. Sądzę jednak że w warunkach szpitalnych będzie to zdecydowanie bezpieczniejsze. Przestrzeń zewnątrzoponowa jest tak niewielka, że próba wykonanie tego zabiegu w warunkach domowych, narażona by była na ryzyko niepowodzenia i spowodowania powikłań u chorego a celem Pani pytania jest przecież pomoc bliskiej osobie.

Witam!
Teoretycznie byłoby to możliwe pod odpowiednią opieką nad tym cewnikiem, ale czy znajdzie pani takiego anestezjologa kamikadze przy dzisiejszych sprawach przeciwko lekarzom o cokolwiek - wątpię. Pozdrawiam.