Czy lekarz ginekolog przeprowadzi badanie usg przezpochwowe w przypadku gdy błona dziewicza jest naderwana?

Czy lekarz ginekolog przeprowadzi badanie usg przezpochwowe w przypadku gdy błona dziewicza jest naderwana a nie całkiem przebita? Czy tylko przez powłoki brzuszne/odbyt?

Lek. Michał Lenard

Dużo zależy od stopnia uszkodzenia błony dziewiczej. Jeżeli będzie to niemożliwe, lekarz odstąpi od USG przezpochwowego. Pozdrawiam!