Czy lekarz medycyny pracy może badać 14-latkę w ten sposób?

Dzień dobry Czy lekarz medycyny pracy może zbadać niespełna 14 letnia dziewczyne w taki sposob : każe się rozebrać do bielizny , bada pierw normalnie ,potem każe położyć się na plecach , zsunąć majtki i dotyka moich miejsc intymnych? Sprawa jest sprzed lat ,jednak nie daje mi spokoju .. przez większość życia wyparlam ja z głowy , koleżanka była tuż po mnie badana i nawet nie musiała się rozebrać ...było mi tak bardzo wstyd ..

Witam,

nie jest to standardowe badanie, biorąc pod uwagę fakt, że nie wszystkie dzieci były badane, w taki sam sposób.
Pozdrawiam serdecznie

Witam Panią,

Z tego co czytam i odczuwam, zachowanie lekarza nie było normalne i było ewidentnym przekroczeniem Pani granic oraz intymności.
Sam fakt że myśli, przeżywa to pani około 20 lat świadczy, ze było to dla Pani bardzo trudne, być może nawet traumatyczne doświadczenie. Zastanawia mnie również dlaczego badanie przez lekarza pracy odbyło się, gdy miała Pani 14 lat, ale to nie jest w tym momencie najważniejszy i główny problem.
Czy pojawiają się u pani tzw. flashbacki, czyli natrętne wspomnienia , myśli związane z tamtą sytuacją? Czy pojawiają się sny na ten temat? czy miała pani później kontakt z tym lekarzem?
Odpowiedzi na te pytania mogą pokazać poziom doświadczenia przez panią tego wydarzenia, jako traumatycznego.

Czy w pobliżu Pani miejsca zamieszkania znajduje się Poradnia Zdrowia Psychicznego? jeśli tak, proszę skorzystać z pomocy, porady, wygadania się, zwłaszcza, że pamięta Pani o tamtym wydarzeniu tak długo.
Czy ostatnio wydarzyło się coś co przypomniało Pani o tamtej sytuacji?

Z poważaniem,
Sylwia Wilk
www.poradniapsychologiczna.com.pl