Czy lekarz medycyny pracy nie zgodzi się na powrót do pracy?

Witam, pracuje na kopalni na dole jako gornik od kilku lat. Ostatnio straszono nas ze beda nas przenosic na inna kopalnie i z tego powodu nie umiem sobie radzic, sa tez inne problemy z ktorymi chcialem sie uporac. Chce sie wybrac na terapie grupowa oddzial dzienny ktora trwa 3 miesiace. Moje pytanie odnosnie powrotu do pracy po tym okresie. Czy lekarz medycyny pracy moze sie nie zgodzic na powrot do pracy po odbytej terapi jezeli bede mial zaswiadczenie o psychoterapeuty o zdolnosc. Dziekuje

Witam!
Zaświadczenie od psychoterapeuty niczego nie zmieni. Mogą brać pod uwagę niestabilność emocjonalną i wybrać osoby bez niej. Dawniej posiadanie sznytów lub tatuażu często przesądzała o zakazie pracy pod ziemią.
Życzę powodzenia
W. Łuczkowski.

Wiele zależeć będzie od tego, w jakim stopniu nastąpi poprawa, a Pana funkcjonowanie wróci do normy. Jeśli jednak nie jest Pan pewien- warto omówić ten temat ze swoim lekarzem prowadzącym i/lub z ordynatorem Oddziału, na którym chce się Pan leczyć. Będą potrafili najpełniej wyjaśnić i odpowiedzieć na Pana pytania.