Czy lekarz miał rację?

Jestem kobietą, mam 21 lat.Od ponad roku leczę się na anemie.Po ostatnich badaniach lekarz nie przepisał mi żelaza mimo iż poziom był niższy niż powinien.Dodam jeszcze, że mam strasznie poniszczone włosy i bóle głowy.Zawsze objawy te przechodziły i włosy też znacznie się poprawiały po przyjmowaniu żelaza Sorbifer Durules;-)Kupiłam co prawda w aptece inne żelazo(Ascofer) bez recepty jednak jego działanie nie jest tak widoczne jak po tym z recepty.Czy powinnam iść do innego lekarza? Moje ostatnie wyniki: Poziom żelaza-54 (60 min -180 max) MCV- 76.7 (80 min -99 max) Hemoglobina-13.0 (12 min -16 max)

Szanowna Pani,

Mam za mało informacji, by z całą odpowiedzialnością się wypowiedzieć
Wyniki przez Panią przedstawione wskazują, że wymaga Pani suplementacji żelaza.

Zasadą jest, iż leczenie kontynuuje się przez ok. 4-6 miesięcy po uzyskaniu normalizacji stężenia hemoglobiny w celu uzupełnienia zasobów ustrojowych żelaza, o czym świadczy normalizacja stężenia ferrytyny.

Niewiem jednak, jak przebiegało Pani leczenie, a trwa ono, jak dobrze rozumiem, od roku. Czy lekarz argumentował, dlaczego nie powinna już Pani zażywać żelaza?Jakie były wyjściowo parametry morfologii krwi, żelazo, ferrytyna? Czy dobrze tolerowała Pani doustne preparaty żelza?

Bardzo ważne jest również stosowanie równocześnie diety bogatej w w warzywa, owoce oraz mięso.

Pozdrawaim serdecznie