Czy lekarz mógł nie zauważyć mięśniaka macicy w badaniu USG?

Witam, W kwietniu tego roku byłam na usg dopochwowym i lekarz nie stwierdził żadnych nieprawidłowości. Dwa dni temu wybrałam się do innego lekarza, który również wykonał USG i stwierdził mięśniaka wielkości 12 mm. Czy jest możliwe, aby lekarz nie zauważył mięśniaka na wcześniejszym badaniu? Dziękuję za odpowiedź.

Tak, jest taka możliwość, że pierwszy lekarz nie zauważył mięśniaka. Zdarza się tak jeśli mięśniak jest mały (a jest mały, około 1cm) i ma lokalizację trudną do uwidocznienia w badaniu USG.