Czy lekarz mógł pomylić depresję ze schizofrenią?

Witam 36 lat nie wiem co się że mna dzieje od 3 lat mecze się antydepresantami które mi nic nie dają objawy mam co raz to nowe nie poznaje się w lusterku tzn widzę w oczach coś dziwnego trudno to opisać i przez to mam zmienioną twarz nie mam żadnych uczuć moja inelgencja jest na poziomie dziecka nie umiem ugotować obiadu posprzątać bo mam straszny mętlik wszystko mnie denerwuje rodzina jest dla mnie obca do dziecka nic nie czuje jestem w takim człowieka z domu rzadko wychodzę bo bardzo źle się czuje wśród ludzi nie mam nic do powiedzenia przestałam normalnie rozmawiać nie mogę słuchać muzyki oglądać telewizji bo ciężko mi się jest skoncentrować.stoje przed szafą i nie wiem co mam na siebie założyć a kiedyś bardzo lubiłam się fajnie ubierać.nie uprawiam sexu bo nic nie czuje moje narządu płciowe są w ogóle nie uwrazliwione.krzycze jestem rozdrażnienie i zalękniona.jestem strasznie otępiala przez co nie mogę nic załatwić.ja wegetuje i się strasznie mecze najlepszym wyjściem z sytuacji jest śmierć.obawiam się że jest to schizofrenia a nie depresja.

Witam Panią,
Opisane przez Panią objawy nie są wystarczające do zdiagnozowania
schizofrenii.
Schizofrenia jest diagnozowana na podstawie zespołu objawów.
Konieczna jest osobista konsultacja z lekarzem psychiatrą.
Pani objawy wskazują na zaburzenia depresyjno - lękowe.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas
osobistej konsultacji po wnikliwym przyjrzeniu się różnym
sytuacjom i wydarzeniom na przestrzeni Pani życia.
Człowiek cierpiący na zaburzenia lękowe jest świadomy
swojego problemu, przeżywa konflikt wewnętrzny
i odczuwa dyskomfort psychiczny z racji niezgodności
objawów z własnym ja.
Przyczyną depresji są zarówno czynniki biologiczne
jak też, a właściwie przede wszystkim, czynniki psychologiczne
oraz środowiskowe.
Oznacza to, że przyczyna depresji leży głębiej, nie tyle w ciele, co w duszy.
Cierpienia duszy trudno wyleczyć samymi środkami
farmakologicznymi.
Środki farmakologiczne nie leczą depresji i nie rozwiązują
żadnych problemów, jedynie tłumią objawy.
Leczenie farmakologiczne, tzn. środki uspokajające,
obniżające napięcie czy antydepresanty sprawiają,
że dolegliwości stają się łatwiejsze do zniesienia,
ale jest to leczenie objawowe.
Aby skutecznie i bezpiecznie wyleczyć zaburzenia
depresyjno - lękowe, należy dotrzeć do źródła problemu
i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.
Zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii.
Podczas psychoterapii leczy się nie tylko objawy zaburzeń
depresyjno - lękowych, ale również dociera się
do przyczyny problemu i znajduje się sposób jego rozwiązania.
Odpowiednio dopasowana psychoterapia pomoże Pani
uporać się zarówno z objawami jak i przyczynami zaburzeń
depresyjno - lękowe oraz ich konsekwencjami, dzięki czemu odzyska
Pani równowagę wewnętrzną i radość życia.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie,

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl