Czy lekarz mógł stwierdzić zapalenie błony śluzowej?

Witam, lekarz rodzinny zdiagnozował u mnie zapalenie błony śluzowej i dwunastnicy. Momentami odczuwam tylko lekki ból w nadbrzuszu, bez wymiotów i biegunek. Również lekarz rodzinny przepisał 2 leki, które biorę już trzeci dzień. Czuje się jakby mi nic nie było. Moje pytanie jest takie czy lekarz rodzinny może stwierdzić tę chorobę ? I czy długo trwa leczenie tej przypadłości?

Pewne objawy chorobowe można bezpośrednio stwierdzić po badaniu bezpośrednim fizykalnym jak i wywiadzie. Dotyczy tego też zapalenie błony śluzowej żołądka czy też dwunastnicy. Leczenie tej przypadłości powinno być wystarczające przez 1-2 tygodni.