Czy lekarz mógł źle dobrać fale i coś uszkodzić?

Mam trądzik różowaty i lekarz namówił mnie na zabieg IPL. Skóra jest cała czerwona. 3 tygodnie zmagam się z paleniem, pieczeniem i wręcz bólem 24 godziny na dobę.Robię okłady z siemienia, ale twarz pali jak polana żrącym płynem.Nie pomagają zimne okłady. Nie mogę jej myć ani dotykać. Może to oparzenie głębszych warstw skóry, uszkodzenie naczyń czy mikrokrążenia? Czy lekarz mógł źle dobrać fale i coś uszkodzić? Objawy pasują do Erytromelalgii. Nic nie koi rozrywającego bólu. Błagam o pomoc

Czy w tej sytuacji zgłosiła się Pani do lekarza wykonującego zabieg?
On powinien Pani pomóc wiedząc na jakich parametrach pracował,
Pozdrawiam
Katarzyna Mudel