Czy lekarz może przepisać mi leki na chorobę wenerycznę na podstawie wywiadu?

Witam, Zaraziłem się chorobą weneryczną, co do tego nie mam wątpliwości. Badanie moczu i badanie posiewu moczu niczego nie wykryły. Jutro mam wizytę prywatną u dermatologo- wenerologa. Czy lekarz może przypisać mi leki na podstawie wywiadu, nie zlecając innych badań? bardzo proszę o radę, dostałem odpowiedź od jednego z lekarzy na portalu że istnieje taka możliwość..czy mógłby ktoś to potwierdzić? dziękuje

Lekarz może zalecić odpowiednią terapię po zebraniu wywiadu i osobistym zbadaniu Pana, nie ma obowiązku poszerzania diagnostyki (ale oczywiście zleci dodatkowe badania, jeśli uzna je za konieczne).