Czy lekarz na podstawie badania USG dopochwowo może stwierdzić poronienie?

Witam Mam pytanie czy lekarz na podstawie badania USG dopochwowo może stwierdzić poronienie bardzo wczesnego zarodka 12-14 dniowego ? Proszę mi powiedzieć czy gdybym poroniła to widziałam bym taki zarodek, czy jest tak mały że nie zauważyłabym go ?. Moje objawy wyglądały tak że miałam krwawienie tylko głęboko w pochwie a za 3 dni wyszedł skrzep. Z góry dziękuję za odpowiedź

Aleksander Ropielewski

Nie ma mozliwości wyrycia w USG tak wczesnego poronienia (o ile wcześniej nie uwidocznoono struktur pęcherzyka). Nie jest możliwe zauważenie takiego zarodka podczas plamienia.