Czy lekarz na podstawie jednego badania może mnie nie dopuścić do pracy?

Witam nie bawem bede mial badania wstepne do pracy w kopalnii pod ziemia .Bardzo sie denerwuje z tego powodu i przez to mam podwyzszone cisnienie mierze codziennie na kilka badan jedne wychodza w notmie np 1e0/80 a nie ktore 150/95 nigdy nie miale. Nadcisnienia . Czy lekarz na podstawie jednego badania moze mnie nie doposcic do pracy gdy na badaniu bede mial za wysokie ?

Szanowny Panie, tak jest to możliwe, szczególnie jeżeli dana nieprawidłowość ma mieć wpływ na pracę. Pozdrawiam