Czy lekarz nie dostrzegł faktycznie ciała obcego w rogówce?

Witam! W sobotę na ostrym dyżurze okulista zdiagnozował mi uszkodzenie rogówki. Został zapisany mi antybiotyk w maści oraz żel. Mam jednak pewien problem - mianowicie wciąż czuję w oku jakieś przemieszczające się pod powieką ciało obce, na tyle rażące, że niekiedy wywołuje łzawienie. I tu moje pytanie - czy jest to normalny objaw, czy lekarz nie dostrzegł faktycznie ciała obcego? Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam

ponad rok temu

Lek. Karolina Dębska

Witam

Jeśli lekarz na ostrym dyżurze zdiagnozował uszkodzenie rogówki, to wielce prawdopodobnym jest, iż widział je badając oko. Ubytek w rogówce może dawać uczucie ciała obcego w oku, gdyż „dziura” jest mocno unerwiona i póki się nie zagoi, może dawać takie objawy.
Może to trwać nawet 7 dni lub dłużej. Z drugiej strony istnieje taka możliwość, że okulista nie zauważył ciała obcego, które nadal drażni rogówkę.
Jeśli dolegliwości będą się nasilać lub po kilku dniach nie będzie poprawy, proszę się jeszcze raz skonsultować u okulisty. Do tego czasu ważne jest regularne i dokładne przyjmowanie przepisanych leków.