Czy lekarz powinien zlecić badania w przypadku nadciśnienia?

Witam Mam 30 lat i od kilku lat mam nadciśnienie tetnicze. Biore 4 leki dziennie, ktore wypisuje mi kardiolog. Moje pytanie brzmi czy owy lekarz nie powinien skierowac mnie na jakies kompleksowe badania i byc moze wyleczyć przyczyne mego nadcisnienia zamiast faszerowac mnie lekami. Pozdrawiam

Lek. Paweł Szadkowski

Jest Pani osobą młodą, więc może Pani wykonać diagnostykę w kierunku nadciśnienia wtórnego (czyli jako następstwo innej choroby). Należy sprawdzić funkcję nerek tarczycy, nadnerczy, wady serca, wykluczyć działanie innych leków. Nie chcę jednak podważać rozpoznania Pani lekarza, na pewno miał podstawy ku rozpoznaniu nadciśnienia pierwotnego (czyli takiego, bez uchwytnej innej przyczyny, często występującego w rodzinie). Proszę porozmawiać ze swoim lekarzem, może wytłumaczy Pani ponownie swoją diagnozę.