Avamina a profilaktyczne zbijanie wagi

Witam, jestem po wizycie u lekarza rodzinnego. Miałam zlecone badania moczu, tsh, morfologię pełna oraz glukoze. Badania wg Pani Doktor wyszły dobrze, wszystko w normie. Pani doktor przepisała mi lek Avamina. Wykupilam i czytam ulotkę a tu okazuje się, że Avamina to lek dla osób z cukrzycą... Stąd moje pytanie czy lekarz przepisał mi to profilaktycznie żeby zbić wagę(jestem otyła)? Dodam że glukoza na cczo wyszla mi 99. Proszę bardzo o odpowiedź jakąś konkretną, odsylanie spowrotem do lekarza akurat nijak mnie nie urządzi. Czy dostałam lek Avamina ze względu na otyłość? Czy Avamina faktycznie jest w stanie mi pomóc z moimi dolegliwościami? A może jednak coś z moim cukrem jest nie tak tylko Pani Doktor mi nie udzieliła dokładnych informacji w tej sprawie? Powiem szczerze, że nie wiem co mam o tym wszystkim myśleć. Proszę o jakąś informację, poradę. Z góry dziękuję.

Faktyczne stosuje się go również u cukrzyków - mam nadzieje, że ta informacja będzie dla Pani przestrogą! Nadwaga i otyłość są bezpośrednio powiązane z cukrzycą - tzn. mogą do niej doprowadzić.

Rada na przyszłość - zawsze warto o wszystko dopytać lekarza na wizycie (wyjaśnić wątpliwości).

Serdecznie pozdrawiam - niech Pani o siebie zadba :)
http://poradnialubczyk.pl/

Dzień dobry,

nie podała Pani swojej masy ciała, niemniej jednak, uważam, że lekarz rodzinny mógł zasugerować Pani redukcję masy ciała, ale o leczeniu w tym kierunku powinna Pani zostać poinformowana.

Istnieje możliwość, że lek został Pani przepisany ze względu na wynik glukozy, który znajduje się na pograniczu normy. Część lekarzy profilaktycznie zaleca stosowanie leków przy cukrzycy czy nadciśnieniu tętniczym.

Pozdrawiam
Joanna Wardenga