Czy lekarz rodzinny może wypisać skierowanie na USG odcinka szyjnego?

Witam, mam pytanie odnośnie usg odcinka szyjnego. Czy lekarz rodzinny może wypisac skierowanie na takie badanie?Czy jest to tylko możliwe wizytą prywatną??

Magdalena Mroczek

Witam, lekarz rodzinny w ramach NFZ może zlecić jedynie USG jamy brzusznej. USG tętnic szyjnych moze zlecić w ramach NFZ np. neurolog, USG tarczycy endokrynolog.

Renata GrzechociĹska

Witam.
Zależy co Pani chce badać podczas USG jeśli tarczycę to skierowanie dostanie Pani jedynie od endokrynologa, jeśli zaś USG tętnic szyjnych skierowanie od specjalisty (chirurg naczyniowy, kardiolog).
Pozdrawiam