Czy lekarz rodzinny może wystawić receptę na antydepresanty lub jakieś lżejsze leki, które poprawią nastrój?

Dobry wieczór. Mam pytanie - czy lekarz rodzinny może wystawić receptę na antydepresanty lub jakieś lżejsze leki, które poprawią nastrój? Ale nie w ten sposób, że przyniosę mu zaśw. od psychiatry i on mi będzie leki wypisywał, tylko bez wizyty u psychiatry gzy lekarz rodzinny może wypisac? Wiem, że zalecana wizyta u psych. ale z pewnych wzgledow nie moge wiec prosze o odp czy lekarz rodzinny może przepisac mi takie leki? A i jeszcze - nie postawiłem sobie sam diagnozy. Diagnoze postawil specjalista ale leki chce od rodzinnego.

Jeśli ma Pan zaświadczenie po wizycie u psychiatry, stwierdzające określone rozpoznanie i zalecające farmakoterapię, nie widzę przeszkód, aby lekarz rodzinny, po zapoznaniu się z Pana dokumentacją medyczną oraz po zbadaniu Pana przedłuż leczenie wdrożone wcześniej przez psychiatrę.